NRD Начало
Четвъртък, 26 Декември 2024
Начало Тонът на времето "Бялото разпятие" на Марк Шагал е изложено за първи път в Рим
4535
Тонът на времето

"Бялото разпятие" на Марк Шагал е изложено за първи път в Рим

Изложба с картината "Бяло разпятие" на Марк Шагал  бе открита В Палацо Чипола в Рим. Тя е четвъртата от серията за Юбилейната 2025 г. година, която Римокатолическата църква ще отпразнува мащабно и се очаква голям поток от поклонници и туристи в италианската столица, съобщи сайтът iubilaeum2025.va

| 30 Ноември 2024, 12:16 ч.
"Бялото разпятие" на Марк Шагал е изложено за първи път в Рим
Снимка © DFA

Изложба с картината "Бяло разпятие" на Марк Шагал  бе открита В Палацо Чипола в Рим. Тя е четвъртата от серията за Юбилейната 2025 г. година, която Римокатолическата църква ще отпразнува мащабно и се очаква голям поток от поклонници и туристи в италианската столица, съобщи сайтът iubilaeum2025.va.

Осем камбани се завръщат в "Нотр Дам" три месеца преди откриването на възстановената катедрала, съобщи АФП. Сред тях са над четиритонната "Габриел" и малката, едва 782-килограмова "Жан-Мари". 

След петгодишния мащабен ремонт, ангажирал 250 компании и стотици занаятчии, катедралата трябва да отвори официално вратите си на 7 декември. 

Пожарът, който опустоши катедралата, избухна на 15 април 2019 г. 

Осемте камбани носят имената на хора със значение за "Нотр Дам" - "Жан-Мари" е посветена на Жан-Мари Люстиже, архиепископ на Париж от 1981 г. до 2005 г. Те бяха преместени през юли 2023 г., за да се улесни ремонтът на северната кула и са почистени от оловния прах. 

Националният исторически музей (НИМ) отбелязва 130-ата годишнина от рождението на цар Борис Трети с изложба. Експозицията „Цар Борис ІІІ. Личност и държавник“ ще бъде открита на 3 октомври в централното фоайе на музея, съобщават организаторите.

„Без политизиране на историческия разказ, временната експозиция представя в хронологичен ред значими за родната история оригинални документи и уникални предмети, накити, наградни отличия, униформи и други. Те илюстрират жизнения път на цар Борис - раждане, покръстване, пълнолетие, встъпване на престола, женитба, управление на страната. Фотографиите – обективно свидетелство на времето, отразяват частния живот и държавническата дейност на монарха, любовта му към природата, науката и техниката, неговата популярност сред народа“, отбелязват от екипа.

От НИМ припомнят, че цар Борис ІІІ управлява България

Пиесата "Оръжията и човекът" има едно важно послание - как две враждуващи страни накрая започват да се обичат. Това е най-важният въпрос за обществото, коментира Васил Василев, директор на Народния театър "Иван Вазов", в предаването на БНТ "Денят започва с Георги Любенов". 

Нека спрем да говорим и взаимно да се обвиняване, повече няма нужда от това, ние се направихме на маскари, заяви той.

За ситуацията в четвъртък Василев разказа, че театърът  е бил "окупиран" и "ние работихме в една военна обстановка". Ако има обвинения срещу мен, те са, че излязох и защитих институцията си, заяви Василев.  След представлението бяхме готови да застанем пред публиката и да дебатираме –  пиесата антибългарска ли е е, може ли някой да се обиди, може ли в нея да търсим човечност и разбиране, може ли да се сплотяваме, коментира още той. Никога не бих се подиграл

Седмата част от поредицата „Писък“ ще излезе през февруари 2026 година, съобщи ЮПИ. 

Режисьорът Кевин Уилямсън и звездата от франчайза Нев Кембъл обявиха 27 февруари 2026 г. за премиерна дата на филма във вторник. Двамата споделиха новината на профилите си в Инстаграм.

„Писък 6“ беше пуснат в кината през март 2023 г. В него участваха Мелиса Барера, Джена Ортега и Кортни Кокс. Миналата година Барера беше отстранена от екипа на „Писък 7“ заради публикации свързани с Израел в социалните мрежи. Малко след това се появи новината, че Ортега също няма да участва във филма заради графика си за снимките на втория сезон на сериала „Уензди“ на Нетфликс. 

Кембъл, която изигра Сидни Прескот в първите пет филма на продукцията, потвърди през март, че ще се завърне в „Писък 7“. Освен това се очаква Кокс да с

Повече от 1000 музиканти, които свирят на алпийски рог, поставиха световен рекорд за най-големия ансамбъл на алпийски рог, съобщиха от швейцарска асоциация, която представлява изпълнителите на алпийски рог, предаде ДПА.

Асоциацията възнамерявала да подобри рекорд от 2013 г., когато 508 музиканти свирили заедно на алпийски рог край Цермат, Швейцария.

Организаторите планирали да съберат 550 музиканти, но почти два пъти повече се регистрирали от Швейцария и от чужбина. Те се събрали и свирили хорови мелодии в Клевеналп в продължение на пет минути.

Според организаторите на събитието са присъствали наблюдатели от Книгата на рекордите "Гинес", за да удостоверят опита за световен рекорд.

Предишният рекорд не е вписан в книгата. В нея фигурира ансамбъл от 366 музиканти, свирили като ансамбъл на хребета Горнерграт в Швейцария през 2009 г.

Картината, нарисувана от Шагал през 1938 г. след Кристалната нощ (погромите на евреите в цяла нацистка Германия), е изложена в Италия за първи път. Тя е заета от Института по изкуствата в Чикаго, където се съхранява. Изложбата включва част, която разказва историята на художника от еврейски произход и за неговото творчество, пронизано с мистично разбиране на християнството. 

Изборът не е случаен, известно е, че "Бялото разпятие" е една от любимите картини на папа Франциск. Както каза архиепископ Рино Физикела, тази картина е "пълна с болка, но носи надежда и светлина". 

"Марк Шагал в Рим: "Бялото разпятие" е втората изложба по рода си. През пролетта Ватикана организира изложба, посветена на картината "Разпятие" ("Христос на Сан Хуан де ла Крус") на Салвадор Дали, също изпълнена със сакрален смисъл, предаде ТАСС. 

Юбилейната година ще премине под мотото "Поклонници на надеждата". Юбилеят е специална свещена година на благодат, опрощение на греховете и поклонничество в Католическата църква. Обикновено се провежда веднъж на всеки 25 години, макар че папата може да обяви извънредни юбилейни години и по-често, като например в случая с Годината на милосърдието, свикана от папа Франциск през 2016 г. Папата открива Юбилейната година, като отваря Светата врата на базиликата "Свети Петър" в Рим. 

Руски пианисти ще могат да участват в престижния международен конкурс "Фредерик  Шопен" под неутрален флаг и само ако осъдят агресията на Москва в Украйна, съобщиха полските организатори, цитирани от АФП.

Заедно с конкурсите "Чайковски" в Москва и Санкт Петербург, и "Маргьорит Лонг" в Париж, варшавският конкурс, който се провежда на всеки пет години от 1927 г., се смята за Свещения граал за млади пианисти от цял свят.

Следващото издание е насрочено за октомври 2025 г. То ще бъде първото след началото на руското нашествие в Украйна, като Полша подкрепя усилията на Киев да отблъсне инвазията, отбелязва АФП.

Ако руските пианисти "бъдат допуснати до конкурса (...), те ще се представят под неутрален флаг, както направиха спортистите на Олимпийските игри в Париж", каза пред АФП говорителят на Института "Шопен" Александър Ласковски. "Те също така ще трябва да под

Изложба с творби на Илия Петров ще бъде представена в столичната галерия „Арте“. Експозицията, включваща рисунки и графики, е озаглавена „Лицата на войната“.

Тя може да бъде разгледана от 18 до 30 ноември, информират организаторите.

Събитието се прави от екипа на галерия „Арте“ и колекция Радеви, уточняват още те. 

По думите на проф. Чавдар Попов графичното творчество на Илия Петров е не по-малко значимо от неговия принос в сферата на живописта.

„Един от всепризнатите у нас майстори на рисунката, художник с ясно профилиран и последователно отстояван пластически мироглед, основан на овладяването и на развитието на класическото художествено наследство, той е оставил значителна продукция от творби и в областта на графиката и на илюстрацията, съдържащи в себе си впечатляващо богатство от конкретни проявления &n

Нидерландският град Девентер се превърна в Англия от 19-и век, след като 950 души съживиха герои от книгите на Чарлз Дикенс, предаде Асошиейтед прес. Те бяха облечени с одежди, типични за времето, в което живеят персонажите от творбите на писателя.

Оливър Туист, Ебенизър Скрудж и мис Хавишам бяха сред измислените образи, които се смесиха с коминочистачи, добитък и коледни певци в историческия център на Девентер. Зрителите се поклониха, когато кралица Виктория премина през тях.

Търговците продаваха антики и меденки, а хората, които се превъплътиха в джебчии, се опитваха да не попаднат зад решетките на затвора "Маршалси", чиято имитация беше направена.

Връзката на града в Нидерландия с Дикенс е Еми Стрик, която започва фестивала, за да протестира срещу правилата, които забраняват на нейния антикварен магазин да работи в неделя. Тя и други собственици на магазини

Американският музикант и актьор Уили Нелсън, който е на 91 години, издаде нов албум - Last Leaf on the Tree, предаде Асошиейтед прес.

Това е вторият му студиен албум за тази година. Освен това е 76-ия му солов албум и 153-и в кариерата му. 

Last Leaf on the Tree е първият албум на кънтри изпълнителя, продуциран изцяло от сина му Майка. Музикалната продукция съдържа песни от автори като Том Уейтс, Нийл Йънг и Нина Симон, нова версия на песента на Нелсън от 1962 г. The Ghost и парчето The Color of Sound, написано съвместно със сина му.

След седем десетилетия писане на песни Нелсън казва в интервю за Асошиейтед прес, че единственият начин да се определи дали една песен е добра, е когато тя бъде чута. „Познаваш я, когато я чуеш. Когато чуеш нещо и си кажеш: По дяволите, иска ми се аз да бях написал това, това е добра песен“.

За своя колега

„Виена Шьонбрун оркестра“ ще има втори концерт в София. Той ще се състои в същия ден, веднага след първоначално обявения концерт – на 16 декември в зала „България“, съобщават организаторите.

През декември започва празнично турне в България, което ще премине през градовете Пловдив (10 декември – зала „С.И.Л.А.“), Варна (11 декември – ДКС), Шумен (12 декември – „Арена Шумен“), Велико Търново (13 декември – ДКС) и Русе (14 декември – „Арена Русе“).

В програма ще прозвучат вечните произведения на фамилията Щраус. Виена е световнопризната като столица на класическата музика, а една от най-ярките съвременни музикални

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Dark Tranquillity и Moonspell ще имат общ концерт у нас
Dark Tranquillity и Moonspell ще имат общ концерт в София, на 25 април в Joy Station, съобщават организаторите от BGTS. Dark Tranquillity идват у нас, за да представят тринадесети ...
Над 120 000 посетители са влезли в сградите на Националната галерия през 2024 година
Над 120 000 посетители са влезли в сградите на Националната галерия през 2024 година, съобщават от екипа.  През тази година са осъществени 29 самостоятелни, групови и тематич ...
Художествената галерия "Борис Денев" стартира проект за запознаване на публиката с търновските художници
Екипът на Художествена галерия "Борис Денев" във Велико Търново стартира свой нов проект за запознаване на публиката с търновските художници, съобщиха от културната институция. Не ...
Евгений Шевкенов: Трябва да настояваме за истината и безкомпромисно да сочим с пръст фалша (интервю)
„Живеем във век на фалшивите етикети, навсякъде, не само в света на изкуството. Трябва да настояваме за истината и безкомпромисно да сочим с пръст фалша“ - коментира бъ ...
Тръмп избра продуцента на „Стажантът“ за специален пратеник в Обединеното кралство
Избраният за следващ президент на САЩ Доналд Тръмп обяви вчера, че е определил продуцента на дългогодишното си телевизионно риалити шоу „Стажантът“ ("The Apprentice") з ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
На Коледа земята в Ямбол се тресе под ритъма на мъжкия коледарски буенек
Днес, на Коледа, земята в Ямбол отново се тресе под ритъма на мъжкия коледарски буенек. Улиците на града са буквално „превзети” от надиграващите се коледарските групи и ...
Коледари огласиха Ловеч с празнични наричания
Дъждът в Ловеч не спря на Рождество Христово коледарите да огласят централната част на града с празнични наричания и коледарски песни. Първата им спирка бе при своеобразния домаки ...
Когато си Дядо Коледа, получаваш стократно повече от радостта (интервю)
Когато се превъплътиш в ролята на Дядо Коледа, получаваш стократно повече радост от тази радост, която излъчват децата. Това казва в интервю професионалният актьор от Хасково Янко ...
Тази година Ханука започва на Коледа, което е календарна рядкост
Ханука - осемдневният празник на светлината в юдаизма, тази година започва на Коледа, което се е случвало само четири пъти от 1900 г. насам, съобщава Асошиейтед прес. Защо Ха ...
Първи частен музей на изкуството и порцелана отвори врата в дома на художници в Ново село
Първи частен музей на изкуството и порцелана отвори врата в дома на художници във великотърновското Ново село. В приказното пространство, в което са превърнали къщата си семейство ...
Тикер в 13:00 ч.
Днес, на Коледа, земята в Ямбол отново се тресе под ритъма на мъжкия коледарски ...
Начало Тонът на времето
4535
Тонът на времето

"Бялото разпятие" на Марк Шагал е изложено за първи път в Рим

Картината, нарисувана от Шагал през 1938 г. след Кристалната нощ (погромите на евреите в цяла нацистка Германия), е изложена в Италия за първи път. Тя е заета от Института по изкуствата в Чикаго, където се съхранява.Изложбата включва част, която разказва историята на художника от еврейски произход и за неговото творчество, пронизано с мистично разбиране на християнството.

| 30 Ноември 2024, 12:16 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
"Бялото разпятие" на Марк Шагал е изложено за първи път в Рим
Снимка © DFA

Изложба с картината "Бяло разпятие" на Марк Шагал  бе открита В Палацо Чипола в Рим. Тя е четвъртата от серията за Юбилейната 2025 г. година, която Римокатолическата църква ще отпразнува мащабно и се очаква голям поток от поклонници и туристи в италианската столица, съобщи сайтът iubilaeum2025.va.

Картината, нарисувана от Шагал през 1938 г. след Кристалната нощ (погромите на евреите в цяла нацистка Германия), е изложена в Италия за първи път. Тя е заета от Института по изкуствата в Чикаго, където се съхранява. Изложбата включва част, която разказва историята на художника от еврейски произход и за неговото творчество, пронизано с мистично разбиране на християнството. 

Осем камбани се завръщат в "Нотр Дам" три месеца преди откриването на възстановената катедрала, съобщи АФП. Сред тях са над четиритонната "Габриел" и малката, едва 782-килограмова "Жан-Мари". 

След петгодишния мащабен ремонт, ангажирал 250 компании и стотици занаятчии, катедралата трябва да отвори официално вратите си на 7 декември. 

Пожарът, който опустоши катедралата, избухна на 15 април 2019 г. 

Осемте камбани носят имената на хора със значение за "Нотр Дам" - "Жан-Мари" е посветена на Жан-Мари Люстиже, архиепископ на Париж от 1981 г. до 2005 г. Те бяха преместени през юли 2023 г., за да се улесни ремонтът на северната кула и са почистени от оловния прах. 

Националният исторически музей (НИМ) отбелязва 130-ата годишнина от рождението на цар Борис Трети с изложба. Експозицията „Цар Борис ІІІ. Личност и държавник“ ще бъде открита на 3 октомври в централното фоайе на музея, съобщават организаторите.

„Без политизиране на историческия разказ, временната експозиция представя в хронологичен ред значими за родната история оригинални документи и уникални предмети, накити, наградни отличия, униформи и други. Те илюстрират жизнения път на цар Борис - раждане, покръстване, пълнолетие, встъпване на престола, женитба, управление на страната. Фотографиите – обективно свидетелство на времето, отразяват частния живот и държавническата дейност на монарха, любовта му към природата, науката и техниката, неговата популярност сред народа“, отбелязват от екипа.

От НИМ припомнят, че цар Борис ІІІ управлява България

Пиесата "Оръжията и човекът" има едно важно послание - как две враждуващи страни накрая започват да се обичат. Това е най-важният въпрос за обществото, коментира Васил Василев, директор на Народния театър "Иван Вазов", в предаването на БНТ "Денят започва с Георги Любенов". 

Нека спрем да говорим и взаимно да се обвиняване, повече няма нужда от това, ние се направихме на маскари, заяви той.

За ситуацията в четвъртък Василев разказа, че театърът  е бил "окупиран" и "ние работихме в една военна обстановка". Ако има обвинения срещу мен, те са, че излязох и защитих институцията си, заяви Василев.  След представлението бяхме готови да застанем пред публиката и да дебатираме –  пиесата антибългарска ли е е, може ли някой да се обиди, може ли в нея да търсим човечност и разбиране, може ли да се сплотяваме, коментира още той. Никога не бих се подиграл

Седмата част от поредицата „Писък“ ще излезе през февруари 2026 година, съобщи ЮПИ. 

Режисьорът Кевин Уилямсън и звездата от франчайза Нев Кембъл обявиха 27 февруари 2026 г. за премиерна дата на филма във вторник. Двамата споделиха новината на профилите си в Инстаграм.

„Писък 6“ беше пуснат в кината през март 2023 г. В него участваха Мелиса Барера, Джена Ортега и Кортни Кокс. Миналата година Барера беше отстранена от екипа на „Писък 7“ заради публикации свързани с Израел в социалните мрежи. Малко след това се появи новината, че Ортега също няма да участва във филма заради графика си за снимките на втория сезон на сериала „Уензди“ на Нетфликс. 

Кембъл, която изигра Сидни Прескот в първите пет филма на продукцията, потвърди през март, че ще се завърне в „Писък 7“. Освен това се очаква Кокс да с

Повече от 1000 музиканти, които свирят на алпийски рог, поставиха световен рекорд за най-големия ансамбъл на алпийски рог, съобщиха от швейцарска асоциация, която представлява изпълнителите на алпийски рог, предаде ДПА.

Асоциацията възнамерявала да подобри рекорд от 2013 г., когато 508 музиканти свирили заедно на алпийски рог край Цермат, Швейцария.

Организаторите планирали да съберат 550 музиканти, но почти два пъти повече се регистрирали от Швейцария и от чужбина. Те се събрали и свирили хорови мелодии в Клевеналп в продължение на пет минути.

Според организаторите на събитието са присъствали наблюдатели от Книгата на рекордите "Гинес", за да удостоверят опита за световен рекорд.

Предишният рекорд не е вписан в книгата. В нея фигурира ансамбъл от 366 музиканти, свирили като ансамбъл на хребета Горнерграт в Швейцария през 2009 г.

Изборът не е случаен, известно е, че "Бялото разпятие" е една от любимите картини на папа Франциск. Както каза архиепископ Рино Физикела, тази картина е "пълна с болка, но носи надежда и светлина". 

"Марк Шагал в Рим: "Бялото разпятие" е втората изложба по рода си. През пролетта Ватикана организира изложба, посветена на картината "Разпятие" ("Христос на Сан Хуан де ла Крус") на Салвадор Дали, също изпълнена със сакрален смисъл, предаде ТАСС. 

Руски пианисти ще могат да участват в престижния международен конкурс "Фредерик  Шопен" под неутрален флаг и само ако осъдят агресията на Москва в Украйна, съобщиха полските организатори, цитирани от АФП.

Заедно с конкурсите "Чайковски" в Москва и Санкт Петербург, и "Маргьорит Лонг" в Париж, варшавският конкурс, който се провежда на всеки пет години от 1927 г., се смята за Свещения граал за млади пианисти от цял свят.

Следващото издание е насрочено за октомври 2025 г. То ще бъде първото след началото на руското нашествие в Украйна, като Полша подкрепя усилията на Киев да отблъсне инвазията, отбелязва АФП.

Ако руските пианисти "бъдат допуснати до конкурса (...), те ще се представят под неутрален флаг, както направиха спортистите на Олимпийските игри в Париж", каза пред АФП говорителят на Института "Шопен" Александър Ласковски. "Те също така ще трябва да под

Изложба с творби на Илия Петров ще бъде представена в столичната галерия „Арте“. Експозицията, включваща рисунки и графики, е озаглавена „Лицата на войната“.

Тя може да бъде разгледана от 18 до 30 ноември, информират организаторите.

Събитието се прави от екипа на галерия „Арте“ и колекция Радеви, уточняват още те. 

По думите на проф. Чавдар Попов графичното творчество на Илия Петров е не по-малко значимо от неговия принос в сферата на живописта.

„Един от всепризнатите у нас майстори на рисунката, художник с ясно профилиран и последователно отстояван пластически мироглед, основан на овладяването и на развитието на класическото художествено наследство, той е оставил значителна продукция от творби и в областта на графиката и на илюстрацията, съдържащи в себе си впечатляващо богатство от конкретни проявления &n

Нидерландският град Девентер се превърна в Англия от 19-и век, след като 950 души съживиха герои от книгите на Чарлз Дикенс, предаде Асошиейтед прес. Те бяха облечени с одежди, типични за времето, в което живеят персонажите от творбите на писателя.

Оливър Туист, Ебенизър Скрудж и мис Хавишам бяха сред измислените образи, които се смесиха с коминочистачи, добитък и коледни певци в историческия център на Девентер. Зрителите се поклониха, когато кралица Виктория премина през тях.

Търговците продаваха антики и меденки, а хората, които се превъплътиха в джебчии, се опитваха да не попаднат зад решетките на затвора "Маршалси", чиято имитация беше направена.

Връзката на града в Нидерландия с Дикенс е Еми Стрик, която започва фестивала, за да протестира срещу правилата, които забраняват на нейния антикварен магазин да работи в неделя. Тя и други собственици на магазини

Американският музикант и актьор Уили Нелсън, който е на 91 години, издаде нов албум - Last Leaf on the Tree, предаде Асошиейтед прес.

Това е вторият му студиен албум за тази година. Освен това е 76-ия му солов албум и 153-и в кариерата му. 

Last Leaf on the Tree е първият албум на кънтри изпълнителя, продуциран изцяло от сина му Майка. Музикалната продукция съдържа песни от автори като Том Уейтс, Нийл Йънг и Нина Симон, нова версия на песента на Нелсън от 1962 г. The Ghost и парчето The Color of Sound, написано съвместно със сина му.

След седем десетилетия писане на песни Нелсън казва в интервю за Асошиейтед прес, че единственият начин да се определи дали една песен е добра, е когато тя бъде чута. „Познаваш я, когато я чуеш. Когато чуеш нещо и си кажеш: По дяволите, иска ми се аз да бях написал това, това е добра песен“.

За своя колега

„Виена Шьонбрун оркестра“ ще има втори концерт в София. Той ще се състои в същия ден, веднага след първоначално обявения концерт – на 16 декември в зала „България“, съобщават организаторите.

През декември започва празнично турне в България, което ще премине през градовете Пловдив (10 декември – зала „С.И.Л.А.“), Варна (11 декември – ДКС), Шумен (12 декември – „Арена Шумен“), Велико Търново (13 декември – ДКС) и Русе (14 декември – „Арена Русе“).

В програма ще прозвучат вечните произведения на фамилията Щраус. Виена е световнопризната като столица на класическата музика, а една от най-ярките съвременни музикални

Юбилейната година ще премине под мотото "Поклонници на надеждата". Юбилеят е специална свещена година на благодат, опрощение на греховете и поклонничество в Католическата църква. Обикновено се провежда веднъж на всеки 25 години, макар че папата може да обяви извънредни юбилейни години и по-често, като например в случая с Годината на милосърдието, свикана от папа Франциск през 2016 г. Папата открива Юбилейната година, като отваря Светата врата на базиликата "Свети Петър" в Рим. 

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Dark Tranquillity и Moonspell ще имат общ концерт у нас
Над 120 000 посетители са влезли в сградите на Националната галерия през 2024 година
Художествената галерия "Борис Денев" стартира проект за запознаване на публиката с търновските художници
Евгений Шевкенов: Трябва да настояваме за истината и безкомпромисно да сочим с пръст фалша (интервю)
Тръмп избра продуцента на „Стажантът“ за специален пратеник в Обединеното кралство
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Декември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Цветни аспекти
На Коледа земята в Ямбол се тресе под ритъма на мъжкия коледарски буенек
Цветни аспекти
Коледари огласиха Ловеч с празнични наричания
Цветни аспекти
Когато си Дядо Коледа, получаваш стократно повече от радостта (интервю)
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.